Geštalto terapija
,,kaip?“ yra svarbiau nei ,,kodėl?“
Geštalto psichoterapijos originalumas – išplėsti žmogaus (kliento) galimybių lauką, padidinti jo gebėjimus adaptuotis gyvenime, skirtingose aplinkose, atstatyti žmogaus pasirinkimo laisvę. Spaudžiamas kitų žmonių ir socialinių normų žmogus nepriima kai kurių savo asmenybės aspektų, pvz.: sulaiko savo emocijas, ,,pamiršta“ apie svarbius savo organizmo poreikius, maskuoja jausmus, kuriuos gali pasmerkti kiti žmonės, neišnaudoja daugybės savo galimybių.
Geštalto terapijoje sveikas žmogus – tas, kuris suvokia savo vientisumą ir moka kūrybiškai prisitaikyti prie jį supančios realybės, vietoj to, kad pabėgtų į kitą realybę, į fantazijų pasaulį.
Geštalto terapija koncentruoja pastangas sugrąžinti žmogui jo vientisumą.
Geštalto terapeutas bando atgaivinti tai, kas kliento psichikoje sustingo dėl auklėjimo būdo ar traumuojančios patirties ir nepavyko užbaigti ar išspręsti šių sudėtingų situacijų. Tai dar vadinama neužbaigtu Geštaltu. Kiekvienas "neužbaigtas reikalas/Geštaltas" atima iš mūsų energiją ir jos nebelieka naujiems patyrimams, kurie galėtų atsiverti čia ir dabar. Geštalto psichoterapija gali padėti tuos "reikalus" išspręsti ar "apspręsti" tiek, kad gyvenimas taptų kur kas kokybiškesnis.
Kaip Geštalto terapeutė tikiu, kad potencialiai kiekvienas žmogus savyje turi visas galimybes būtinas spręsti sunkumus ir problemas. Tačiau kartais žmonės užstringa ir jiems reikalinga pagalba. Psichologinė pagalba gali tapti atrama, tarsi ramentu, kol žmogus sustiprėja ir gali savarankiškai judėti pirmyn.